site hit counter

اپل پتنت حلقه‌ی هوشمند دیجیتالی را ثبت کرده است

حدودا دو سال پیش بود که یکی از متخصصان بازار گجت های هوشمند به نام Brian White گزارش داده بود که اپل درحال کار بر روی یک حلقه‌ی هوشمند است. آن گزارش در آن سال ها موجی از اخبار و شایعات را در فضای اینترنت به راه انداخت و در روزگاری که گجت های پوشیدنی چندان جدی گرفته نمیشدند، این خبر چیزی مانند رویت یک سفینه‌ی فضایی در آسمان بود !

 

حال برمیگردیم به زمان حال و جایی که اپل به تازگی پتنت یک حلقه‌ی هوشمند دیجیتالی را به نام خود ثبت کرده است. این پتنت که امروز توسط اداره‌ی پتنت ها و ثبت قانونی ایالات متحده به صورت عمومی منتشر شده است، حاوی جزییات یک حلقه‌ی هوشمند دیجتالی است که میتواند با دیوایس ها و سیستم های کامپیوتری ارتباط برقرار کند.

اپل پتنت حلقه‌ی هوشمند دیجیتالی را ثبت کرده است

خرید گیفت کارت آیتونز

در توضیحات این حلقه آمده است که دارای سنسورهای پیشرفته‌ی دنبال کردن حرکات کاربر است و دارای دو دوربین، میکروفون و فناوری های ارتباطی نظیر بلوتوث، وای فای و ان اف سی خواهد بود. یک تاچ اسکرین بسیار کوچک نیز بر روی آن تعبیه شده است و قابلیت دریافت پیام های صوتی از کاربران را نیز دارد.

 

دو ایده‌ی بسیار جذاب نیز برای آن ذکر شده است: اول اینکه مثلا شما میتوانید یک مبلغ را تعیین کنید و با دست دادن با فرد مورد نظر که او هم دارای یک حلقه‌ی هوشمند است، آن مبلغ را به حساب آن شخص انتقال دهید. دومین ایده‌ نیز این است که حلقه از مواد خاصی ساخته خواهد شد که بعد از قرار گرفتن در انگشت شخص، سایز خود را بر مبنای آن تغییر خواهد داد تا دقیقا متناسب اندازه‌ی انگشت او باشد. البته این ایده ها اگر در نسل های بعدی اپل واچ نیز عملی شوند، میتوانند بر فروش آن تاثیر بسیار بالایی بگذارند.

اپل پتنت حلقه‌ی هوشمند دیجیتالی را ثبت کرده است

هرچند که عملی شدن این پتنت و ایده های مطرح شده برای آن ممکن است سال ها طول بکشد، اما دانستن این موضوع که یک کمپانی پیشرو مانند اپل درحال کار بر روی آن است، حس هیجان انگیزی به ما میدهد و به نوعی کمی از روزمرگی دیوایس های امروزی میکاهد.

راستی کانال تلگرام اپل اپس راه اندازی شد .به يه جمع صميمي و دوستانه پر از ترفند ٫ اپ ، آموزش، والپيپر و ويديوي اپلي بپیوندید ☝️😉https://telegram.me/appleappsir منتظرتون هستيم😘😘😘
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.