site hit counter

اپل به دنبال بازاختراع جک هدفون برای باریک‌ترکردن آیفون‌های بعدی است

آنطور که در پتنتی جدید از اپل آمده است، این شرکت برای آن که در آینده بتواند آیفون‌ها و آیپدها را از آن چه که هستند نیز باریک‌تر کند، به دنبال بازاختراع جک هدفون این گجت‌هاست. همانطور که در تصویر ابتدای پست می‌بینید، این جک در نگاه اول شبیه به همان جک‌های موجود فعلی است. با این تفاوت که از بالا و پایین آن برشی داده شده است که آن را باریک‌تر از قبل می‌کند.

 

اپل این ایده را در پتنتی تحت عنوان D-shaped Connectior که روز سه‌شنبه توسط دفتر پتنت و نشان تجاری آمریکا منتشر شد آورده است. با این که این جک به قصد جایگزین‌شدن به جای جک‌های ۳.۵ میلی‌متری فعلی طراحی شده، اما با این حال تمامی قابلیت‌هایی که جک‌های جدید دارند کاملاً مشابه مدل معمول فعلی است. سیستمی که کانکتور جدید از طریق آن به گوشی متصل می‌شود کاملاً ساختاری مشابه مدل قبلی دارد. یک حلقه صدای سمت چپ و یک حلقه صدای سمت راست را می‌گیرد و یک اتصال دیگر نیز به عنوان زمین فرضی در نظر گرفته شده است. تنها تفاوت طرح جدید و طرح قدیم تنها در ظاهر آن است. جایی که مدل قبلی را به شکل کاملا دایروی، اما مدل جدید را به شکل دایره‌ی تخت از دو سو می‌بینیم.

 

بدیهی‌ترین نتیجه‌ای که می‌توان گرفت این است که اگر اپل گوشی‌ها و تبلت‌های مجهز به چنین شکلی از ورودی عرضه کند، هیچ یک از مدل‌های فعلی هدفون‌ها قابل اتصال به دستگاه‌های این شرکت نخواهند بود. البته به لطف پیشتازی اپل در صنعت، بعید نیست که به فاصله‌ی کوتاهی پس از عرضه‌ی آیفون‌های مجهز به این شکل از ورودی، سیل هدفون‌های سازگار با این فرم از اتصال روانه‌ی بازار شود.

 

خرید گیفت کارت آیتونز

البته چند وقت پیش صحبت‌هایی نیز شنیدیم از این که اپل از کابل لایتنینگ به عنوان ورودی هدفون در مدل‌های آینده استفاده خواهد کرد. یعنی به جای آن که یک پورت برای اتصال هدفون و یک پورت برای اتصال کابل لایتنینگ برای شارژکردن داشته باشید، تنها یک پورت لایتنینگ خواهید داشت که باید از آن هم برای شارژکردن و هم برای اتصال هندزفری استفاده کنید. ناگفته پیداست که در صورتی که چنین سخنی محقق شود، باز هم هیچ یک از هدفون‌های فعلی قابل استفاده نخواهند بود.

 

در انتهای خبرهای مربوط به پتنت، همواره از جمله‌ای آشنا استفاده می‌کنیم. این که وجود یک طرح در یک پتنت لزوماً بدین معنا نیست که در آینده چنین وسیله‌ای خواهیم دید. اما با این حال جالب است که می‌بینیم اپل چگونه به فکر برداشتن موانع برای هر چه باریک‌تر کردن دستگاه‌های خود است.

راستی کانال تلگرام اپل اپس راه اندازی شد .به يه جمع صميمي و دوستانه پر از ترفند ٫ اپ ، آموزش، والپيپر و ويديوي اپلي بپیوندید ☝️😉https://telegram.me/appleappsir منتظرتون هستيم😘😘😘
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.