site hit counter

ویدیوی معرفی ۳D Touch تأیید کرد: باطری آیفون ۶اس ظرفیت کمتری دارد

همانند همیشه، اپل به عدد دقیق ظرفیت باطری آیفون‌های جدید اشاره نکرد. شاید کنجکاو باشید که بدانید ظرفیت باطری این وسیله‌ها چقدر است و بر این اساس حدس بزنید که چند ساعت عمر خواهند کرد. هر چند اپل به این عدد به طور دقیق اشاره نکرد، اما ظاهراً در جایی از مراسم اشاره‌ای به این موضوع شده است: ویدیوی معرفی قابلیت ۳D Touch.

 

همانطور که در تصویر ثبت‌شده از این ویدیو در ابتدای پست می‌بینید، روی باطری آیفون ۶اس عدد ۱۷۱۵ میلی آمپر ساعت نوشته شده است. نکته‌ی جالب در مورد عدد فوق این است که شایعات و گزارش‌ها بارها به این موضوع اشاره کرده بودند و از این عدد به عنوان ظرفیت باطری آیفون‌های جدید یاد کرده بودند. برای آن که بتوان مقایسه‌ای انجام داد، در نظر بگیرید که آیفون ۶ باطری ۱۸۱۰ میلی‌آمپر ساعتی دارد. یعنی تقریبا ۱۰۰ میلی آمپر ساعت از ظرفیت باطری آیفون کاسته شده است.

 

در شایعات اشاره‌شده، گفته شده بود که ظرفیت باطری آیفون ۶اس  نیز از ۲۹۱۰ میلی‌آمپر ساعت به ۲۷۵۰ میلی‌آمپر ساعت کاهش پیدا خواهد یافت. هر چند هنوز این موضوع به طور رسمی تأیید نشده است، اما از آن جایی که پیش‌بینی انجام‌شده در مورد آیفون ۶اس پلاس درست از آب درآمد، انتظار می‌رود که این ادعا نیز درست باشد.

 

خرید گیفت کارت آیتونز

شاید فکر کنید که کاهش ظرفیت باطری به معنای کاهش عمر آن است. می‌توان گفت تقریباً چنین است، اما نه لزوماً. اپل در نسل جدید آیفون چیپ‌های مخصوص پردازش ۳D Touch و Taptic Engine به کار برده است که فضا را برای تعبیه‌ی باطری کاهش داده‌اند. اما از سوی دیگر با بهبودهایی که در مصرف سایر چیپ‌ها به وجود آورده است، عمر باطری ممکن است در عمل هیچ تکانی نخورد. همچنین نباید فراموش کرد که آی‌اواس ۹ نیز بهبودهای پایه‌ای بسیاری را به ارمغان می‌آورد که یکی از آن‌ها کاهش میزان مصرف باطری است. یعنی نهایتاً بهبودهای نرم‌افزاری نیز می‌توانند به افزایش طول عمر باطری منتهی شوند.

راستی کانال تلگرام اپل اپس راه اندازی شد .به يه جمع صميمي و دوستانه پر از ترفند ٫ اپ ، آموزش، والپيپر و ويديوي اپلي بپیوندید ☝️😉https://telegram.me/appleappsir منتظرتون هستيم😘😘😘
 
3 نظرات
  1. Happy می گوید

    غیر ممکنه باطری ۶s از ۶ کمتر باشه دوستان ، اگر همچنین چیزی باشه کل دنیا اپل رو مورد انتقاد قرار میدن ، احتمالا همون ای او اس ٩ کاری خواهد کرد که باطری دیر تَر تموم بشه، حداقل اگه از ۶ بیشتر نباشه کمتر نیست ، مثلا مدله S هاااااااااا

  2. shayan_Q9 می گوید

    باید منتظر تست باتری باشیم ببینیم چقدر فرق کرده!

  3. Alpha1 می گوید

    بند سوم خط دوم iPhone 6s Plus هست که قسمت Plus جا افتاده! با تشکر!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.