site hit counter

اختلاف سود عملیاتی اپل و سامسونگ در سه ماهه چهارم ۲۰۱۶ به پایین حد خود رسید

سامسونگ الکتریک توانسته در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶، سود عملیاتی خود را به ۱۷ درصد برساند که بدان معناست سئولی‌ها توانسته‌اند که اختلاف خود را با رقیب اصلیشان، یعنی اپل، به پایین‌ترین حد برسانند.

طبق گزارش BusinessKorea، منابع اطلاعاتی در کره جنوبی گفته‌اند که فروش و سود عملیاتی سامسونگ به ترتیب ۴۴٫۳ میلیارد دلار و ۹٫۲ میلیارد دلار در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۶ بوده که حاشیه سود عملیاتی ۱۷٫۳۶ درصدی را رقم می‌زند. این رقم از دو سال گذشته این کمپانی بالاتر است و نکته عجیب در این میان ضررهایی است که نوت ۷ به این غول تکنولوژی آسیای شرقی وارد کرد. توجیه کننده این ارقام می‌تواند عملکرد خوب گلکسی S7 در بازار و همچنین رونق در بازار نیمه هادی‌ها و پنل‌ها صفحه نمایش باشد.

اپل و سامسونگ دو رهبر فعلی در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند هستند اما اپل همیشه از نظر بازده فروش از سامسونگ بالاتر بوده است. بیشترین فاصله بین این دو کمپانی در سال ۲۰۱۵ رقم خورد که این نرخ بازده فروش برای اپل و سامسونگ به ترتیب در ۳۱٫۸۶ درصد و ۱۱٫۵۲ درصد در سه ماهه چهارم بود. سال ۲۰۱۵ برای کوپرتیونی‌ها فوق‌العاده بود و این شرکت توانست سهم بزرگی از سود بازار را از آن خود کند. با این حال شرایط برای اپل تغییر کرده است و این کمپانی برای اولین بار در ۱۵ سال اخیر کاهش فروش و سود را تجربه کرد. علاوه بر این اخیراً خروجی تولید آیفون ۷ در حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است.

خرید گیفت کارت آیتونز

کارشناسان تیم کوک و اپل پیش بینی کرده‌اند که سود عملیاتی سه ماهه آخر سال ۲۰۱۶ در حدود ۲۰ درصد خواهد بود که بدان معناست اختلاف اپل و سامسونگ در حدود ۳ درصد می‌باشد.

 

راستی کانال تلگرام اپل اپس راه اندازی شد .به يه جمع صميمي و دوستانه پر از ترفند ٫ اپ ، آموزش، والپيپر و ويديوي اپلي بپیوندید ☝️😉https://telegram.me/appleappsir منتظرتون هستيم😘😘😘
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.